Christian Louboutin
A Louboutin márkaneve mára összefonódott a Cipő fogalmával, a nőiességgel, az eleganciával és a luxussal. Egy cipő öltöztet, de egy Louboutin egyenesen a mennybe emel, ő ugyanis a vörös talpú cipők atyja.
Christian Louboutin, a kezdetek
Christian Louboutin 1964.-ben született Párizsban. Már gyerekként érdekelték a cipők, sokat lógott az iskolából azért, hogy a klubokban dolgozó revütáncosokat figyelje. Elbűvölték a kosztümök, a cipők magas sarka, a lányok viselkedése. Louboutin korán abba is hagyta az iskolát, és tizenhat évesen Charles Jourdan cipőtervező műhelyében kezdett el tanulni.
1979-ben az utcán sétálgatva észrevett egy feliratot, amely a turistáknak szólt, és arra kérte a hölgyeket, hogy ne karcolják össze cipőikkel egy múzeum (Museum of Oceanic Art) faborítású padlóját. Ezen felháborodva kezdte el tervezni a sarkak aljára kerülő, tömörített anyagból készülő gumiborítást, és rengeteget kísérletezgetett. Felkészülten, a kezében néhány mintadarabbal táncestekre járkált, és az ott jelenlévő nőknek ajánlgatta a cipőit. Legtöbben visszautasították, mondván, hogy nincs elég pénzük.
Karrierje a Chanel-nél majd az Yves Saint Laurent-nél folytatódott, majd 1991-ben megnyitotta első szalonját Párizsban, ahol az első vendége Caroline monacoi hercegnő volt. A hercegnő személyesen gratulált Louboutinnak, amit egy jelenlévő divatújságíró másnap megjelentetett, ezzel óriási népszerűséget szerezve a tervezőnek.
Christian Louboutin, a vörös talpak atyja
A vörös talp ötlete a Chanel-nél fogant meg, mikor Louboutin asszisztense pirosra festett körmökkel jelent meg. Ekkor kapott ihletet, hogy miért ne lehetne a cipők talpa is piros!? Bár először arra gondolt, hogy színes talpakat fog készíteni, de miután vörös körömlakkal lelakkozta egyik cipőjének sarkát, annyira megtetszett neki, hogy végül maradt a mára már védjegyévé vált piros talpaknál.
Louboutin cipőkollekciói
Készített már kisebb sarokkal is cipőket, sőt férfiaknak is tervezett szegecsekkel díszített lábbeliket, de a fő vonal mindig is a szupernőies, 12 centiméteres sarokkal rendelkező csoda. Bár találni 15 centis sarkú lábbelit is az általa tervezett cipői között. Extrémitása az anyagokban mutatkozik meg leginkább, formájukat tekintve a többségük szögletes. Áruk nagyjából 1000 dollártól kezdődik.