notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

A henna festés alapjai

Bejelentkezés  |  Regisztráció  | 2024. November 21. Csütörtök - Olivér
hirdetes
címkék: Természetes kozmetikumok

A henna festés fortélyai

Népszerű a henna festés

A Henna testfestés nagy múltra tekint vissza a világban és egyre népszerűbbé válik nálunk is. Gyönyörű minták közül lehet válogatni és saját ötleteket is meg lehet valósítani. Különböző alkalmakra készülhet a varázslatos festés, melyet akár 3 hétig is viselhetünk. A videóból ellesheted a fogásokat, hogyan viszik fel a csodaszép mintákat.

 

A henna egy kisebbfajta bokor (Lawsonia Inermis). A leveleit szárítás után apróra őrlik és forró vízzel és egyéb adalélkokkal, pl. más gyógynövényekkel keverik. A növény India, Irán, Pakisztán, Egyiptom és Észak Afrika területén terjedt el.

 

A henna körüli téves elképzelések

 

Sokan tévesen a hennát „henna tetoválásnak” is mondják. A tetoválás egy olyan beavatkozás, amikor a pigmenteket tűvel juttatták a bőr alá és így lesz a tetoválás maradandó. A henna csak a bőr felületét festi meg.

hirdetes

 

A valódi henna nem fekete, nem okoz sebeket, hólyagokat.

 

A hennához, vagy más porszerű anyaghoz ha a PPD a Para-Phenylenediamine nevű vegyület rövidítése ) nevű színező anyagot kevernek az hagy fekete nyomot a bőrön.

 

Henna története röviden

 

A Henna a testfestés egyik ideiglenes fajtája. Ez a testfestét eredetileg különleges alkalmakkor, leginkább esküvőn használták. Dél-Ázsiában, a Közel-Keleten és Észak-Afrikában a legnépszerűbb, de manapság meghódította Európát és Amerikát is.

Általában kézre és a lábakra festik fel, ugyanis itt marad a legtovább látható. Általában 1-3 hétig látható.

 

A henna európai és amerikai népszerűségéért sokat tett Bollywood és Hollywood,  Madonnával, a sztár énekesnővel az élén és azok, akik a jógáért és a mehndiért lelkesedtek.

 

A mehndi művészete már 5000 éve ismert Ázsia és Afrika szerte. Eleinte hűsítő és gyógyító hatásaiért használták, később egyre kifinomultabb minták formájában vitték a bőrre. Perzsiában, Indiában és Egyiptomban már i.e. 700-ban is használták kozmetikai és gyógycélokra (haj, köröm és bőrfestés) egyaránt.

 

Az arab és az indiai asszonyokat a mai napig hennázzák. Egyes hagyományok szerint minél sötétebben fogja meg a henna a menyasszony bőrét, annál jobban fogja szeretni leendő anyósa.

 

Egy másik szokás szerint a leendő menyasszonynak nem kellett házimunkát végeznie, amíg nem kopott le a festék a bőréről.

 

Esküvői szokás volt még, hogy az indák és a virágminták közé elrejtették a vőlegény nevének kezdőbetűjét, amit ha nem talált meg a vőlegény, akkor az asszony lehetett az „úr a háznál”.

 

A hagyomány szerint a henna szerencsét és áldást hoz.

 

A következő oldalon megnézhetitek hogyan festik a mintát.

hirdetes

hirdetes

Legdivatosabb padlók napjainkban – melyik a legjobb választás otthonodba?

A padlóburkolat kiválasztása nagyban meghatározza otthonod megjelenését, kényelmét és funkcionalitását. A különböző stílusok és anyagok...

Eljegyzés napjainkban: Tradíciók és új trendek

Az eljegyzés az emberi kapcsolatok egyik legszebb pillanata, amely mindig is különleges jelentőséggel bírt. Azonban a hagyományok és szokások...




IRATKOZZ FEL A HÍRLEVELÜNKRE!X
Érdekelnek a legfrisebb divathírek, legújabb blogbejegyzéseink?


A 'FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE' gomb megnyomásával hozzájárulást adsz a hírlevelek fogadásához és elfogadod az Adatvédelmi Szabályzatunkat.