Érdemes minden héten, beiktatni egy ilyen fürdőzést, hiszen jó hatással lehet a testedre és a lelkedre is. Ha azonban nem az a célod a fürdőzéssel, hogy elálmosodj, jobb, ha negyed óránál többet nem töltesz a kádban. A víz csak annyira legyen meleg, mint a saját testhőmérsékleted, mivel az ennél melegebb víz már negatív hatásokat okozhat: a bőröd elveszíti a természetes olajtartalmának egy részét, veszít a hidratáltságából, a bőröd száraz lehet, felgyorsítja a szívverésed, fáradttá tesz.
Amivel élvezetesebbé teheted a fürdőzést:
Illóolaj – Az egészségedre gyakorolt hatásai mellett a kellemes illata sem elhanyagolható.
Gyertya – Remek hangulatot ad egy pár gyertya a kád szélén, de mindenképp óvatosan használd őket.
Habfürdő – A nagy habokban mindenki szeret elmerülni!
Fürdősó – Tele van ásványi anyagokkal, amikre szüksége van a testednek.
Miért jobb zuhanyozni?
Az egyik legfontosabb előnye a zuhanyzásnak, hogy sokkal kevesebb vizet használsz, mint a fürdésnél. Egy kádban történő fürdőzésnél a háromszorosát használod el annak a mennyiséggel, mint amennyit egy zuhanyzásnál elhasználsz.
A zuhany sokkal hatékonyabban távolítja el rólad a szennyeződéseket, és nem szárítja úgy a bőrt, mint egy kiadós fürdés. A zuhanyzással fokozhatod a bőr rugalmasságát, feszességét, üdeségét, mivel felpezsdíti a vérkeringést. A szakemberek a mindennapok során a gyors zuhanyt részesítik előnyben, és azt javasolják, hogy 5-10 percnél tovább ne tartson ez a folyamat.