Minden, ami szépségápolás
Szépség és szépségápolási tippek és tanácsok, szépségápolási termékek arcra, testre.
2014.09.17.
„Százszor átfésülni naponta” – Tényleg jót tesz a hajnak?
Egy régi, közismert jó tanács szerint minden egyes nap pont százszor kell átfésülni a hajat, hogy szép hosszú és élettel teli legyen. De vajon tényleg jót tesz a hajnak, a sok fésülés? Most minden fontos információt összegyűjtöttünk azzal kapcsolatban, hogy hogyan tudod a fésülés által hatékonyabbá tenni a hajápolást.
2014.09.16.
Kismamák a fodrászatban
Minden nőnek eljön egyszer az életében az az időszak, amikor elkezdi foglalkoztatni a gyermekvállalás. Sokan közülük már a baba megfoganása előtt tudatosan készülnek az azt követő hónapokra. Vitaminokat szednek, leszoknak a dohányzásról, egészségesebb életmódra...
2014.09.14.
Cukorpaszta vagy cukorgyanta?
Rengetegszer hallhatjuk, amikor a cukorpasztára a gyanta vagy cukorgyanta kifejezést használják, pedig óriási különbségek vannak. Érdemes figyelni és a helyes kifejezést használni, mert lényeges különbségek vannak köztük.
2014.09.14.
Gyógyító szépítő - a tőzeg
Már az Ókorban is kiemelt szerepet játszott a masszázs-és fürdőkultúra, ahol a rendelkezésre álló gyümölcsökből, terményekből, ásványokból készített hatóanyagokkal próbálták szebbé tenni a hölgyek a bőrüket, kényeztetni testüket.
2014.09.13.
Vazelin… igen vagy nem?
Hallottunk már jót és rosszat is a petrolátumról (petrolátum=vazelin), így hogyan is dönthetnénk el, hogy merjük-e használni vagy sem? Ez a cikk segít eldönteni a kérdést!
2014.09.12.
7 rákellenes fűszernövény
Ismerj meg hét olyan fűszernövényt, ami ott lapul a konyhapolcon, a mindennapokban használod és nem is tudtad, hogy csodaszerek!
2014.09.12.
Fitoösztrogének és flavonoidok a bőr öregedése ellen
A fiatalság megőrzésével szorosan összekapcsolódik a bőr öregedésének gátlása is. Sok olyan növény van melyek összetevői nagyban hozzájárulhatnak a bőröregedés elleni küzdelemhez.
2014.09.11.
A kötőszövet védelmében
A kötőszövet szervezetünk legősibb szövete. Különböző típusai vannak. A laza rostos kötőszövet szerveket rögzít és üregeket tölt ki. A tömött rostos kötőszövetre az a jellemző, hogy a sejtek és a rostok között kevés a kocsonyás alapállomány. Ilyenek az inakat és az izmokat a csontokhoz rögzítő szalagok.