A statisztikák szerint az eladások alapján a rúzs a világon a legnépszerűbb sminkszer. Összegyűjtöttünk néhány tippet, és tényt a rúzsokkal kapcsolatban. Megtudhatod, hogyan varázsolj magadnak telt ajkakat, milyen színeket használj, és hogyan bánj a rúzsoddal, hogy minél tovább használhasd.
Hogyan használd a rúzst, hogy telt ajkad legyen?
Először a száradt, repedezett puha bőrt dörzsöld le egy ajakradírral, vagy egy benedvesített törülköző csücskével, hogy egyenletes bőrfelületet kapj. Ápold ajakbalzsammal, mert felpuhítja a bőrt, de azért a felesleget szedd le úgy, hogy enyhén csücsörítve hozzányomod a szád a kezedhez. Szupervékonyan oszlasd el rúzsecset segítségével a színt, vagy a szájfényt. Többször húzd végig az ecsetet, hogy jól be tudd dolgozni, és alaposan be tudd fedni a barázdákat. Ha még ennél is teltebb ajkakra gondoltál, kontúrozd körbe nagyon finoman a szád, mielőtt rúzsoznál. A vonallal próbálj picit csalni, húzd egy lehelettel feljebb a saját körvonaladnál, hogy megkapd az extra méretet. Feltétlenül ellenőrizd magad egy nagy tükör előtt, hogy mennyire arányos a végeredmény a külsődhöz viszonyítva.
A rúzs színe
Most az úgynevezett fresh face jellegű sminkek uralják a divatot, melyeknek a gyűjtőneve is arra utal, hogy az arc üdeségét és friss hatását fokozzák, vagyis roppant fiatalosak. Idén a matt, és a drámai, feltűnő árnyalatokat egyaránt választhatod, főleg a vörös, a bordó, a nude, és a pink a befutó.
Tippek, hogyan bánj a rúzsoddal
- Csak addig csavard ki, amíg tudsz vele rúzsozni, különben könnyen letörik. Ha megtört, melegítsd fel láng fölött, aztán nyomkodd meg, így eltűnnek a töredezett részek.
- Mielőtt ráteszed a kupakot, győződj meg róla, hogy teljesen becsavartad-e a rúszt.
- Tartsd hűvös helyen, úgy akár több évig is kibírja!
- Ha herpeszed volt, sajnos mindenképpen meg kell válnod tőle.
Érdekességek a rúzzsal kapcsolatban
- A ma használatos csavarós rúzs 1949-ben jelent meg Amerikában. Azelőtt a nők kis ecsettel vitték fel ajkukra.
- Az első modern korú rúzst az 1883-as világkiállításon mutatták be francia parfümőrök. Az újdonság ricinusolajból, méhviaszból és szarvasfaggyúból állt, és selyempapírba csomagolva árulták.
- Az első ajakszínezőket már az 5000 évvel ezelőtti Mezopotámiában is ismerték, ahol féldrágaköveket zúztak porrá, és ezekkel festették az ajkakat illetve a szemhéjat. Az egyiptomiak hennával, valamint (mérgező) jód- és brómtartalmú algakivonattal színezték az ajkakat.
- Aki rendszeresen sminkeli magát, évente egyrúzsnyi ajakfestéket nyel le.
- Egy rúzs átlagosan 280-szor használható.